Blog


Letní promítání v Petrově

Přátelé,

chystáme pro Vás další promítání našeho nového filmu Nezvedený syn. Doražte za námi 4. srpna v 21:00 tentokrát do areálů krásných petrovských vinných sklípků – Plží. Chystáme pro vás ve spolupráci s místním souborem Petrovjan večerní projekci pod širou oblohou a můžete se mimo jiné těšit i na kvalitní občerstvení od petrovských vinařů. Po promítání bude následovat zábava s disco hudci. Přijďte v hojném počtu. Při této unikátní události vám ukážeme, že se nebojíme ani letního kina. V případě špatného počasí se ale přesuneme na Kulturní dům v téže obci.
Těšíme se na vás!

Obrázky ze Strážnice a soubor Petrovjan

MFF Strážnice 2018 a my

Přátelé,

ve dnech 22. – 24. června ve Strážnici proběhl již 73. ročník Mezinárodního folklorního festivalu a my jsme byli při tom!
V pátek jste mohli část našich členů vidět během programu Pravidla strážnického provozu, které jsme pro vás i natočili, v sobotu jste mohli shlédnout naše filmy ve Festivalovém kině TV Noe, v sobotu jsme také zajišťovali projekci při představení nového CD DESATERO a stejnojmenného programu, jehož autorem je Magdalena Múčková a CM Danaj a ještě jsme pro vás zaznamenali Finále soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku.

Videa z výše zmiňovaných programů:

Pravidla strážnického provozu: https://youtu.be/rILrP0maNcs
Závěrečný verbuňk vítěze Antonína Žmoly: https://youtu.be/hEGz8bKvjeQ
Finále – verbuňk Antonín Žmola: https://youtu.be/pDPzcbzzAas
Finále – verbuňk Jakub Říha: https://youtu.be/sTu_-1hd1iE
Finále – verbuňk Jiří Adamec: https://youtu.be/4o279RjPllE
Finále – verbuňk Silvián Motyčák: https://youtu.be/uQ41n_NzRak
Další videa naleznete na našem YouTube kanále.

Fotoreport z programu DESATERO:

Napsali o nás

Přátelé,

dne 23. května 2018 o nás napsali v Hodonínském deníku. Celý článek si můžete přečíst zde: https://hodoninsky.denik.cz/kultura_region/folklorni-filmari-dostali-na-platno-nezvedeneho-syna-20180523.html

Obrázky ze Strážnice

Nezvedený syn v Brně

Pár dní po strážnické oficiální premiéře mohli diváci shlédnout náš třetí film Nezvedený syn i na brněnské premiéře. Ta se uskutečnila 15. května v Moravské zemské knihovně. Děkujeme vám za skvělu atmosféru a plný sál.

Obrázky ze Strážnice

 

Fotoreport z premiéry filmu „Nezvedený syn“

V sobotu 12. května 2018 proběhla na KD Strážničan předpremiéra a premiéra již třetího filmu z cyklu Vandrovali huci, Nezvedený syn.

Jsme rádi, že jste tam byli s námi. Doufáme, že jste si ho také užili jako my a děkujeme vám za krásná slova pochvaly i kritiky.

Obrázky ze Strážnice

 

 

Jak sme Synovi pořídili soundtrack

Přátelé,

soundtrack je natočen! Výsledek je skvostný a nádherně podtrhuje nálady, které ve filmu jsou. Může za to především skvělý Pan skladatel Tomáš Janoška, se kterým jsme u nového dílu navázali spolupráci a doufáme, že bude plodná i nadále. Jsme moc rádi, že s ním můžeme spolupracovat.
Velký dík patří také CM Ohnica, která i pro tento díl hudbu nahrála. Kluci se toho chopili velmi zodpovědně a my jsme i za tuto spolupráci moc vděční.

Představujeme Vám třetí díl

Přátelé,

rádi bychom Vám představili náš nový film, který jsme pro Vás, naše věrné fanoušky natočili. Třetí díll z cyklu Vandrovali hudci ponese název NEZVEDENÝ SYN.

Hlavní roli v našem novém filmu sehrál Lukáš Lovecký. Mladý šikovný Strážničan, který se jí ujal vskutku skvěle. Již brzy to budete mít možnost sami posoudit.

Druhou hlavní postavu je pan Josef Grombíř ze Strážnice. Troufneme si tvrdit, že takto dobře nikomu ještě jeho role nesedla jako panu Grombířovi. Jeho postavu dokonale vystihnul. Spolu s Lukášem tvoří hlavní dvojici otec-syn a v našem novém filmu se můžete těšit na rozpory, radosti a strasti, které spolu budou prožívat.

Doufáme, že se Vám náš nový film bude líbit. Už brzo nás čeká premiéra, na které se na Vás všechny těšíme

Tým Obrázky ze Strážnice

Zlatý Vdovec

Přátelé,
o víkendu jsme získali zlatou medaili pro film Vdovec v celostátním kole soutěže NFT ČR Český videosalon 2017! Je to opravdu velký úspěch v náročné konkurenci a moc si tohoto ocenění vážíme.

Děkujeme za přízeň!
http://www.filmdat.cz/filmy.php?detail=6236

Vlčnovská jízda s Vdovcem

Jízda králů je stará lidová slavnost, spojená povětšinou s tradičním křesťanským svátkem. A právě na tuto slavnost zavítali naši hudci se svým příběhem novým příběhem o vdovci.
Po úspěšné projekci 1. dílu z cyklu Vandrovali hudci v roce 2016 měli pořadatelé zájem i o další film z naší dílny. Film Vdovec byl zařazen do programu Královské letní kino a diváci jej mohli shlédnout 27. 5. 2017 na Jízdě králů ve Vlčnově. Mimochodem, věděli jste, že Jízda králů ve Vlčnově je ze všech jízd nejpopulárnější a má za sebou minimálně dvousetletou tradici?
O jízdě králů: Jízda králů ve Vlčnově začíná v neděli setkáním v domě krále. Poté legrúti, osmnáctiletí chlapci, společně se stejně starými dívkami (družicemi) odcházejí do kostela na mši. Následuje jízda na radnici, kde se žádá o starostův souhlas. Úvodní slova jízdy jsou stále stejná: „Hýlom, hýlom! Počúvajte, horní, dolní, domácí aj přespolní, co vám budu povídati o svatodušní neděli…“
Samotná královská jízda se skládá z jízdy legrútů – vyvolávačů na koních ve vlčnovských krojích, v organizaci vojenské kavalérie. Doprovázejí krále. Koně jsou ozdobení pentlemi a stylizovanými květinami, také různými většinou červenými šátky, umístěnými na způsob praporů. Králem je vždy malý chlapec, protože podmínkou je aby byl panic. Král sedí, na koni, který mu vede jeho otec, ruce v bok. Jeho kůň je doprovázen po stranách dvěma legrúty s tasenými šavlemi, král má v ústech bílou růži. Být vybrán za krále je pro rodinu ve vsi vždy velkou poctou, královského koně pentlí matka krále.
Za organizaci projekce a za spolupráci děkujeme Tondovi Reňákovi a spolku Smedoma.

Hudci vandrují do Senice

Přátelé!

Přijměte pozvání na další promítání našich krátkých filmů „Kača“ a „Vdovec“, tentokrát ve čtvrtek 18. května 2017 v 19:00 v Senici (Slovensko). Jako bonus se můžete těšit na film o filmu.

Vstupenky a bližší informace naleznete http://www.kino.senica.sk/klient-348/kino-113/stranka-2677/film-156194

Těší se na vás Obrázky ze Strážnice

Vdovec sbírá jedno ocenění za druhým

Přátelé!

V letošním roce jste měli už sedmkrát šanci shlédnout naše krátké filmy. Kromě našich oficiálních akcí se Kača a Vdovec promítali také na různých filmových soutěžích. A právě náš druhý snímek z cyklu Vandrovali huci, který jsme natočili v loňském roce, sklízí úspěchy nejen u vás diváků, ale i u odborné poroty. V krajském kole CSNFT ČR Kroměříž 2017 Vdovec bojoval mezi dalšími 36 snímky a v kategorii hrané snímky získal hned první místo. Porota snímku udělila také Cenu Oldřicha Žocha.

Letos jsme se rozhodli zkusit štěstí i za hranicemi a přihlásili jsme Vdovce na filmový festival v Hriňové (Slovensko), kde jsme se bohužel nedostali do soutěžní sekce, nicméně i tak Vdovec odešel s „Čestným uznaniem za zdokumentovanie kultúrneho dedičstva“.

Děkujeme.

Barbora & Obrázky ze Strážnice

 

Kača v Televizi NOE

Přátelé!

26. ledna 2017 se část týmu Obrázků ze Strážnice vypravila směr Ostrava, kde vystoupili v pořadu „U vás“ Televize Noe, který moderuje Magda Múčková a David Pavlíček. Pokud jste nestihli živé vysílání, můžete celý díl, včetně našeho prvního dílu Kača, shlédnout online:

Foto ohlédnutí za promítáním Vdovce v Petrově

Přátelé,

máme za sebou další promítání našeho druhého krátkého filmu z cyklu Vandrovali hudci, Vdovec. Tentokrát jsme promítali 28. 1. 2017 v Petrově u Strážnice a kromě našeho „Vdovce“ jste taky měli možnost shlédnout i Film o filmu. Během promítání vládla skvělá atmosféra a to především díky Vám, protože jste přišli v hojném počtu!

Obrázky ze Strážnice na ČSFD.cz

Přátelé,

od ledna 2017 můžete naše filmy najít a ohodnotit na stránkách Česko-Slovenské filmové databáze (ČSFD). Máme z toho velkou radost!

Kača: http://www.csfd.cz/film/479347-kaca/galerie/?type=1
Vdovec: http://www.csfd.cz/film/479345-vdovec/galerie/?type=1

Promítání „Kače“ v Uherském Hradišti

Přátelé,

přijměte prosím pozvání na promítání našeho prvního filmu „Kača“ z cyklu Vandrovali hudci, které bude probíhat 10. ledna 2017 od 16:30 hodin v komunitní kavárně Cafe 21 v Uherském hradišti. Těšit se můžete na členy týmu Obrázky ze Strážnice, kteří s sebou dovezou i DVD, placky, naušnice a jiné pamětní předměty, jejichž koupí podpoříte náš tým.

Vstupné dobrovolné.

Promítání cyklu Vandrovali hudci v Domově pro seniory ve Strážnici

Den před premiérou druhého filmu „Vdovec“ z cyklu Vandrovali hudci, t.j. 17. prosince 2016 jsme promítli v předpremiéře oba naše filmy (Kača, Vdovec) v Domově pro seniory ve Strážnici. Doufáme, že se nám podařilo babičky i dědečky potěšit a naladit je na tu pravou vánoční atmosféru.

img_9842

Oficiální trailer „Vdovce“

Přátelé,
máme měsíc do premiéry ve Strážnici, těšíte se?
O čem, že to vlastně bude?

Je to příběh ze staré Strážnice, o životě ovdovělého otce dvou dětí, který se vyrovnává se složitou situací, a o tom, že nic néni enom tak. Hlavně je to však příběh o životě na Slovácku, o jeho krásách i strastech a o světě, který je nám vzdálený a přitom tak blízký.

A komu nestačí slova, tak se může podívat na oficiální trailer. Nevím jak vy, ale my už se nemůžeme dočkat.

https://www.youtube.com/watch?v=9tE2Mr1bobw

Savnostní premiéra filmu „Vdovec“ z cyklu Vandrovali hudci

18. 12. 2016 v 16:00 na Kulturním domě Strážničan ve Strážnici (+repríza 18.12.2016 v 18:00)

Přátelé,
premiéra nového filmu od tvůrčí skupiny Obrázky ze Strážnice z cyklu Vandrovali hudci s názvem Vdovec proběhne už tento prosinec.
Zarezervujte si proto tento termín, udělejte si hezkou rodinnou neděli a odpočiňte si od předvánočního shonu.

Kromě promítání vás čeká teké zajímavý program, který pro vás aktuálně připravujeme.

Vstupné 80 Kč, děti do 6 let zdarma.
Prodej lístků na KD Strážničan ve Strážnici
http://www.kulturnidumstraznican.cz/kulturni-dum/rezervace-vstupenek.html

Na reprízu se prodávají lístky až na místě před promítáním.

Těšíme se na setkání s vámi.

plakat

 

Jak jsme Vdovcovi natáčeli soundtrack

Možná jste na našich FB stránkách postřehli, že se blíží premiéra našeho dalšího filmu Vdovec z cyklu Vandrovali hudci. Neděle 18. 12. se kvapem blíží a my děláme vše pro to, abyste se měli na co těšit. Herci si už sice užívají zaslouženého volna, ale náš tým tvrdě pracuje. Někdo dělá na střihu a postprodukci, část týmu vymýšlí program premiéry, jiní se zase věnují propagaci. A neflákáme se ani o státním svátku.

Kača na Podhostýnském září

Bystřický Valašský soubor písní a tanců Rusava ve spolupráci s městem Bystřice pod Hostýnem a Zlínským krajem připravil dvoudenní setkání lidových souborů Podhostýnské září.

Bronzová medaile

Přátelé,
na Celostátní soutěži NFT ČR Český Videosalon jsme vyhráli Bronzovou medaili v kategorii hraného filmu!
Je to obrovský úspěch, za který jsme moc rádi. Chtěli bychom poděkovat Vám všem za podporu a doufáme, že nám zachováte přízeň i v naší další tvorbě. Další díl pro vás již pilně připravujeme :)

http://www.filmdat.cz/souteze.php?detail=574&oceneni

Poslední k(l)apka

V sobotu 14. 5. jsme dokončili natáčení dalšího dílu. Celkem máme za sebou 5 natáčecích dnů a jednu noc, ale stále nás čeká ještě kopa práce. Teď se všechen natočený materiál bude několik týdnů zpracovávat ve střižně, nahraje se soundtrack a za pár měsíců bude další díl na světě. Zatím se můžete alespoň na další díl navnadit a shlédnout pár fotek z natáčení.

Foto ohlédnutí za promítáním v Petrově

5. března 2016 jste měli možnost shlédnout „Kaču“ i v nedalekém Petrově (u Strážnice). Přislo vás opravdu hodně a postarali jste se o skvělou atmosféru. Součástí programu byl i košt ovocných destilátů, o který si pšichystal místní soubor Petrovjan. A abyste měli z čeho na koště ochutnávat, pořídili jsme originální koštovačky „zuzky“ nebo „pijačky“, s logem Obrázků ze Strážnice, a které si můžete od nás za 50 Kč koupit.

Promítání v Petrově

5. března 2016 v 18:00, Kulturní dům v Petrově u Strážnice

Přátelé,
další promítání filmu Kača z cyklu Vandrovali hudci bude v Petrově u Strážnice, konkrétně v Kulturním domě.