Kšeft – čtvrtý díl z cyklu Vandrovali hudci

„… A tak zas dostals enom po hubě!…“

Online v naší filmotéce:
Obrázková filmotéka

Bert Ledig, vlastním jménem Vojta Svoboda, je vypočítavý chamtivec. Dobře ví, z kterého kšeftu něco kápne a kde naopak pšenka nepokvete. Snad o něm lze i říct, že bohatým bere a chudé přehlíží. Krom jedné osoby. Polušku, svobodnou matku a jinak dobrotu samu, si oblíbil už jen kvůli křupavým pečínkám, které mu podstrojuje. Ani ona však nechodí daleko k nepoctivým penězům. Pečínky navíc taky něco stojí a Bert zjistí, že pravidelné pohostinství nebude zadarmo. Pleskačka si jde za svým cílem. Začíná kolotoč oboustranných intrik. Nevraživostí vůči vlastní matce ho ještě víc roztáčí nevychovaný syn Jaromírek a svou špetku do mlýnku přisype i hrabavý Rosenbaum, blížící se ohlášená asentýrka i vesničané, kterým se ztrácejí věci.

Hudci Miro, Lukáš a Baran vás provedou příběhem z počátku 20. století, ve kterém intriky nakonec doženou své vlastní majitele. Ti pak budou muset přemýšlet, jak se vyhnout už tak velkému veřejnému pohoršení. Kvůli propleteným zájmům však může vyhrát jen jeden. Nebo taky nikdo.

Nezvedený syn – třetí díl z cyklu Vandrovali hudci

„Zas ten Jura…“

Online v naší filmotéce:
Obrázková filmotéka

Životní osudy lidí vždycky poznamenala válka, a to v mnoha formách.
Verbováni, rabování,  chudoba, smutek a žal ze ztráty syna či otce.
Válka znamenala pro každou rodinu jen a jen  neštěstí.
Nejen v průběhu svého trvání, ale ještě i dlouho po skončení.

Příběh „Nezvedený syn“ nás zavede do rodiny, kde ani otec, ani syn sice na vojně nebo ve válce nejsou, ale přesto je jejich vztah válkou značně pošramocený.

Na první pohled rodina Svobodových není ničím zvláštní. To, že otec svého syna občas musí postavit do latě, přece není nic neobvyklého. Syn Jura je totiž již od narození trochu jiný než ostatní. Více než práce na poli ho zajímají vynálezy a inovace. Ne, že by měl zlé úmysly, ale jak to bývá, často jeho nápady dopadají špatně. Jaké sebevědomí ovšem může mít chlapec, který od malička slýchá jen nadávky, a ať udělá, co udělá, nic jeho otci není dost dobré?!

Otec, Josef Svoboda, je praktický člověk, který je přesným obrazem své doby. Grunt zdědil po předčasně zemřelém otci již jako dítě a starost o hospodářství  je jeho životním posláním – není čas ani prostor na nějaké Jurovy hlouposti. To, jak se Jura staví k práci a jak je nešikovný, je pro něj velkým zklamáním, a dává to denně najevo. Matka všemu jen mlčky přihlíží, chce mít pod střechou klid. Jejím největším přáním je, aby otec se synem k sobě našli cestu a udobřili se. Podaří se jim to?

Vdovec – druhý díl z cyklu Vandrovali hudci

“Aneb nic néni enom tak…”

Druhý díl z cyklu Vandrovali hudci na motivy PhDr. Jiřího Pajera.

Online v naší filmotéce:
Obrázková filmotéka

Snímek Vdovec Vás vtáhne do staré Strážnice na přelomu 19. a 20. století. Věnuje se především osudu ovdovělého otce dvou dětí, který se snaží vyrovnat se složitou situací. Byl natočen ve Strážnici mladými umělci jako vyjádření lásky a úcty k malebnému rodnému kraji, jeho tradicím a historii.

Přijďte se podívat, jak se Vincek (Frnďa) Můčka v podání Strážničana Víti Hořáka vypořádá s nepřízní osudu a jak se filmařští a folklorní nadšenci z týmu Obrázky ze Strážnice poprali s nelehkým úkolem! Budeme se na Vás těšit na našich promítání.

Premiéra filmu proběhla 18.12.2016 na KD Strážničan ve Strážnici.

Získaná ocenění


Zlatá medaile v celostátní soutěži CSNFT Český videosalon 2017, více zde

Cena Oldřicha Žocha (Český videosalon 2017), více zde
Čestné uznanie za zdokumentovanie kultúrneho dedičstva (filmový festival Hriňová, SK)

Ohodnotit nás můžete nás i Vy, a to na www.csfd.cz

Kača – první díl z cyklu Vandrovali hudci

“Aneb kde je v domě Kača, tam néni třeba psa.”

První díl z cyklu Vandrovali hudci na motivy povídky Františka Zýbala.

Online v naší filmotéce:
Obrázková filmotéka

Jde o lehce humorný a zároveň poetický příběh o lásce a vztahu dvou novomanželů. Každý z nich vstupuje do manželství s různými očekáváními. Již brzy po svatbě však na sebe rozdílné povahy a očekávání narazí a mladé manžele čeká střet s realitou.

Joža je spokojený a naivní člověk, který čeká, že mu bude žena podstrojovat, starat se o něj a tolerovat jeho dosavadní veselý život spojený s vínem, zpěvem a kamarády. Kača je trucovitá žena, která na podněcování své matky nedokáže strávit, že jen pár dní po svatbě tráví Joža celý večer ve sklepě.

Premiéra filmu proběhla 19.12.2015 na KD Strážničan ve Strážnici.

Titulky v původním znění ke stažení: Kača (2015) CZ titulky

Získaná ocenění


Bronzová medaile v celostátní soutěži CSNFT Český videosalon 2016, více zde

Ohodnotit nás můžete nás i Vy, a to na www.csfd.cz
nebo si kupte naše DVD.